Rangos állami kitüntetésben részesült a VIK egyetemi docense

2018. november 26.

Rangos állami kitüntetésben részesült a VIK egyetemi docense, akit oktató-kutatói pályájának kihívásairól kérdeztünk.

„Visszaigazolás számomra ez a díj arról, hogy a Műegyetemen végzett szakmai tevékenységem hasznos” – mondta Fehér Béla, a BME Villamosmérnöki és Informatikai Kar (VIK) Méréstechnika és Információs Rendszerek Tanszékének (MIT) egyetemi docense, aki három és fél évtizedes felsőoktatásban végzett oktatói munkájáért és a programozható logikai áramkörök kutatás-fejlesztése és gyakorlati alkalmazása területén elért, nemzetközileg is elismert eredményeiért vehette át a Magyar Arany Érdemkereszt polgári tagozat kitüntetést. Hozzátette: „ha visszagondolok az elmúlt időszakra, inkább oktatónak, mint tudósnak tekintem magam, mert mindig aktív és jó kapcsolatom volt a hallgatókkal, akikkel nagyszerű feladatokat oldottunk meg együtt”.