Középiskolai tanárok elismerése

2018. november 15.

Tizedik alkalommal jutalmazta a tehetséggondozásban példamutató, reál szakos, 50 év alatti pedagógusokat a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem alapítványa, a Pro Progressio. A szervezet 2009 óta díjazza a természettudományok, a műszaki tárgyak és az informatika oktatásában kiemelkedő eredményeket elérő középiskolai tanárokat, akik innovatív szemlélettel és módszerekkel keltik fel diákjaik érdeklődését a reál tudományok iránt. Idén tíz budapesti és vidéki tanintézmény fiatal pedagógusa vehette át a fejenként 300.000 forintos elismerést, melyet az oktatási módszereik fejlesztésére és tematikus programokra fordíthatnak.

2018-as év díjazott pedagógusai:
TANÁR NEVE ISKOLA NEVE
1 Argayné Magyar Bernadette Karinthy Frigyes Gimnázium, Budapest
2 Berecz János Bethlen Gábor Református Gimnázium és Szathmáry Kollégium, Hódmezővásárhely
3 Farkas István Miskolci Herman Ottó Gimnázium
4 Kerényi Zoltán Premontrei Szent Norbert Gimnázium, Egyházzenei Szakgimnázium, Alapfokú Művészeti Iskola és Kollégium, Gödöllő
5 Lévayné Egyházi Piroska Székesfehérvári Teleki Blanka Gimnázium és Általános Iskola
6 Pilzné Nagylaki Tünde Miskolci Herman Ottó Gimnázium
7 Székely Péter Eötvös József Gimnázium, Budapest
8 Tóth Diána Nyíregyházi Evangélikus Kossuth Lajos Gimnázium
9 Tóth-Gál Zsuzsanna Napsugár Kisvárdai Bessenyei György Gimnázium és Kollégium
10 Vincze Miklós Győri Műszaki Szakképzési Centrum Hild József Építőipari Szakgimnáziuma