Felfedező kutatások NKFIH támogatással

2018. augusztus 30.

Jelentős számú, 33 műegyetemi pályázat volt sikeres az NKFIH idei felhívásán, elnyerve több mint 910 millió forint támogatást.

Eredményesen szerepeltek a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal (NKFIH) kiírásán a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem tapasztaltabb szakemberei, ugyanakkor a kutatói életpályát megkezdő posztdoktorok, és az önálló kutatást elindító és kutatócsoportot alapító fiatalok egyaránt. Pályázni februárig lehetett a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Alap 12 milliárd forintos keretösszegére.

A kutatói kezdeményezésű témapályázatra (K_18) és a 40 év alatti kutatók számára meghirdetett (FK_18) felhívásra összességében 9,4 milliárd forint keretösszeg erejéig nyerhettek támogatást a legígéretesebb kutatási projektek.

A kutatói kreativitás és eredményesség megerősítését célzó, bármely tudományterületről kezdeményezett projekteket támogató kutatási témapályázatok (K_18) között 14 nyertes műegyetemi pályázó volt.

Teljes cikk a bme.hu oldalon