Bezárta kapuit a BME Gyerekegyetem

2018. július 17.

Akár évekig is várnia kell annak, aki be szeretne jutni Magyarország első Gyerekegyetemére. A BME népszerű felsőoktatási szimulációs táborában 8 - 14 éves diákok vettek részt , hogy egy hétig a Műegyetem hallgatóinak bőrébe bújjanak. A Gyerekegyetem keretében a résztvevők érdekes előadásokon vesznek részt és kis létszámú csoportokban kísérleteznek a gyakorlati szemináriumok alkalmával pont, mint az egyetemisták. A tábor célja, hogy már fiatal korban megismertesse és megszerettesse a gyermekekkel a reál tantárgyakat, mindezt játékos, barátságos légkörben és saját tapasztalatok szerzését biztosítva a diákok számára. A rendezvény 2015 óta tartó töretlen sikere miatt a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem a nyári tábor után sem engedi el a diákok kezét. A szervezők az év során további előadássorozatokkal kedveskednek a tábor résztvevői számára, a Gyerekegyetem Plusz keretében. Az évente kétszer megrendezett előadásokon a hazai tudományos és innovációs élet elismert alakjai interaktív, gyerekek által is jól érthető módon számolnak be a legújabb fejlesztésekről, tudományos eredményekről, sikerekről. Bár a táborban a gyerekek nem kapnak jegyeket és nincs végső értékelés, de a BME 2017-től pontrendszert vezetett be a diákok motivációjának fenntartása érdekében, amibe beletartoznak az évközi szemináriumok is. A krediteket a diákok a Gyerekegyetem nyári táborain és az évközi rendezvényeken való részvétellel gyűjthetik, hogy megszerezzék a jelképes Bagoly diplomát, arany vagy ezüst minősítéssel.

Honlap

bme.hu tudósítás