Rangsorokban első

2017. december 12.

Az oktatói és hallgatói kiválóság, a karok, valamint a műszaki oktatás tekintetében is vizsgálták a lista készítői az intézményeket - tudósít a bme.hu

Tavalyi eredményein javítva, a nemrég megjelent HVG rangsor– Diploma 2018 kiadványa szerint a BME az összetett képzési rangsor 44-es listáján 2017-hez képest egy helyet lépett előre, ezzel a 6. lett, az oktatók kiválósága alapján a 18-dikról a 11. helyre ugrott, míg a hallgatói kiválóság sorrendjében bronzérmet szerzett. Ezzel intézményünk az elmúlt évekhez hasonlóan a legjobb magyar egyetemek között szerepel. A listából az is kiderül, hogy a 2016/2017-es tanévben 15.225 fővel a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem a harmadik legnépszerűbb hazai felsőoktatási továbbképző műhely az alap- vagy osztatlan, nappali munkarendű képzésben résztvevő hallgatók száma alapján.

Teljes cikk