Kvantumkutatásokról és csapatmunkáról

2017. augusztus 21.

Kiemelkedő tudományos és iskolateremtő munkásságáért, kutatói és tudományszervező tevékenységéért Akadémiai Díjban részesült Imre Sándor, a BME VIK oktatója.

„Megtisztelő érzés, hogy a Magyar Tudományos Akadémia egy ilyen magas rangú szakmai kitüntetéssel ismerte el a munkámat, e mellett a kvantumkriptográfia és a kvantuminformáció-elmélet szakterületének jelentőségét is, amely ígéretes és nagy jövő előtt áll a műszaki tudományok között” – hangsúlyozta Imre Sándor. A BME Villamosmérnöki és Informatikai Kar Hálózati Rendszerek és Szolgáltatások Tanszék (HIT) tanszékvezető egyetemi tanára, az MTA doktora, a VIK Egyesült Innovációs és Tudásközpont Mobil Innovációs Központ tudományos kutatási igazgatója az első kutató Magyarországon, akit az Akadémia e területen folytatott tudományos munkájáért kiemelkedő jelentőségű szakmai elismerésben részesített .

Teljes cikk a bme.hu oldalon