A jó tanár és diák kapcsolat titka

2017. augusztus 3.

A bme.hu a Pro Juventute Universitatis kitüntetés átvétele alkalmából beszélgetett Péceli Gábor volt rektorral.

Péceli Gábor úgy véli, hogy a hallgatókkal való jó kapcsolat minden jó egyetem természetes velejárója. „A jó partneri viszony olyan, mint egy jó szerződés: a felek egy közös cél érdekében kötelezettségeket vállalnak, és vállalásaiknak legjobb tudásuk szerint eleget tesznek. E nélkül szinte lehetetlen azt a sokszínű, szerteágazó feladatot teljesíteni, amit egyetemi képzésnek nevezünk. Ha bármelyik fél 'nem teszi oda magát' a szükséges mértékben, akkor nem teljesül maradéktalanul a közös cél, a sikerrel kudarc párosul” – állítja a kitüntetett oktató. Péceli Gábor számára a jó tanár-diák kapcsolat kialakításának feltétele a kölcsönös egymásra figyelés, a közös vállalások teljesítése iránti vágy és elkötelezettség is. „Az emberi kapcsolatok leginkább ezeken múlnak” – vélekedik.

teljes cikk