Innovációs teljesítmény elismerése

2017. június 7.

Ipari Innovációs Díjat nyert egy BME-s kutatók ötletén alapuló, részben általuk fejlesztett, alacsony sugárdózisú, rétegfelvétel készítésére alkalmas tüdődiagnosztikai eszköz.

Egy mérnök számára az egyik legnagyobb elismerés, amikor saját szemével láthatja elgondolásai, tervei megvalósulását. Különlegesen szerencsés helyzetben vagyunk, amiért kutatásainkkal emberi életek megmentéséhez járulhatunk hozzá” – vallotta a közelmúltban zárult fejlesztési projekt részleteit ecsetelve Horváth Gábor, a BME Villamosmérnöki és Informatikai Kar Méréstechnika és Információs Rendszerek Tanszék címzetes egyetemi tanára. Tanszéki kutatócsapatával orvosok munkáját segítő, a digitális tomoszintézis elvén működő, alacsony röntgendózisú rétegfelvételi radiológiai képalkotó-diagnosztikai eszközt fejlesztett ki a Semmelweis Egyetem Pulmonológiai Klinikájával és a tanszék ipari partnerével, az Innomed Medical Zrt-vel együttműködésben.

A teljes cikk a bme.hu oldalon olvasható.