Nőnapi interjú

2017. március 9.

Oktat, kutat, tanulmányi versenyt szervez, közben a tanszéki és a kari képzést is hirdeti, és gyermeket nevel. Nőnapi interjúnk Bátorfi Rékával, a BME VIK munkatársával.

„Nehéz fába vágja a fejszéjét, aki a műegyetemi mérnöki képzést választja. Ám a sok idő, energia és szorgalom megtérül: biztos alapokra épülő tudással az iparban és a tudományos életben is helyt állnak a BME-sek” – vallotta Bátorfi Réka, a BME Villamosmérnöki és Informatikai Kar Elektronikai Technológia Tanszék (ETT) tudományos segédmunkatársa. Réka számára az első három év volt a legnehezebb: „a beugró, főként elméleti tantárgyak kurzusait ’túl kellett élni’. Tehetséggel vagy szorgalommal mindez áthidalható, a zsenikben mindkettő megvan. Én szorgalommal pótoltam, ami belőlem hiányzott. Szerencsés vagyok, amiért a tankörtársaim, a barátaim és a családtagjaim a legnehezebb vizsgaidőszakokban is támogattak” – emlékezett vissza az első megmérettetésekre.

Forrás: bme.hu