Lányok napja 2016

2016. április 25.

Lányok napja a Műegyetemen 2016

Középiskolás lányokat és tanáraikat is várja a Műegyetem a Nők a tudományban egyesülettel közösen szervezett Lányok napja programon.

A Villamosmérnöki és Informatikai Karon pályaválasztásuk okairól, hátteréről kérdeztük az elsőéves lányhallgatókat. A válaszokban – az érdeklődés és a reál beállítottság mellett – sokszor említett tényező a kihívások keresése, a kreatív munka, az alkotás és a problémamegoldás iránti vágy, a biztos elhelyezkedés, a jó karrierlehetőség, a hosszú távú szakmai jövő, a jó fizetés. Többen említik a családi példát, a hagyományok folytatását, a folytonos fejlődés lehetőségét, valamint azt, hogy munkájukkal szeretnék az emberek életét jobbá, könnyebbé, szórakoztatóbbá tenni.

Téged is várunk!

Regisztráció

Ha az Ericssonnal közös programon is szeretnél részt venni, akkor itt is regisztrálj!

A BME program résztvevőit sok szeretettel várjuk 2016. április 28. csütörtök 9.00 órára a BME Q épület QB F09 terembe. (1117 Budapest, Magyar tudósok krt. 2.) Itt várnak Benneteket a senior hallgatók, akik elkalauzolnak Benneteket 25 helyszín izgalmas és érdekes bemutatójára.

A rendezvényen való részvételről igazolást állítunk ki!